Zelené autobusy vyjíždí do své 24. sezóny

26.06.2019

V sobotu 29. června vyjedou oblíbené Zelené autobusy, které zajišťují sezónní veřejnou dopravu pro návštěvníky i místní obyvatele v Národním parku Šumava.

Zvláštní linky Zelených autobusů:
  • Špičák - Kvilda a zpět (linka č. 433570)
  • Horská Kvilda - Kvilda - Bučina a zpět (linka č. 433710)
  • Sušice - Kašperské Hory - Srní - Modrava - Kvilda (linka č. 440840)
  • Nová Pec - Jelení Vrchy

V autobusech platí běžný tarif ČSAD a většina autobusů je vybavena přívěsem na kola. Letos je možné přepravovat i elektrokola, pokud je možné odejmout baterii a hmotnost kola nepřesáhne 20kg. Autobusy umožňují plánovat neokružní pěší i cyklotrasy. Tzn. že se nemusíte vracet na místo počátku vašeho výletu a můžete si dopřát delší výlet než obvykle.

Letáček ke stažení s jízdními řády a tipy na výlety najdete tlačítku níže. Jízdní řády vám rádi zašleme i domů - objednávejte na našem e-shopu zde. Pro pohodné plánování cest použijte portál IDOS.cz

Cestou do Annína
Cestou do Annína

Dobrá zpráva je, že Zelené autobusy ze Sušice mohou od 29. června projíždět a zastavovat na zastávkách jinak uzavřené silnice Dlouhá Ves - Radešov. Stavbaři by měli autobusy i s vleky na kola staveništěm pouštět bez delších zdržení.


Tip: Pro celodenní cestování vám doporučujeme si zakoupit zvýhodněnou jízdenku Turista Plzeňskem, se kterou můžete cestovat vlaky i autobusy po celém Plzeňském kraji již od 130 Kč. Více informací na tomto odkazu.

A jedno doporučení od dopravce na závěr - pokud spadáte do skupin cestujících se slevou, věnujte prosím pozornost infografice níže.