Výprava na Ostrý 1293m

07.10.2018
U vrcholového kříže na Velkém Ostrém
U vrcholového kříže na Velkém Ostrém

Tak jo - malé ohlédnutí za sobotou 29. září 2018, kdy jsme se společně vydali na čtvrtý společný výlet! A bylo to zase super!

Dorazilo vás celkem 28 a to například z Českých Budějovic, Plzně, Prahy nebo ze Sušice.

Skupina s námi, se na náš cíl, kterým byl Velký Ostrý (1293 m n.m.), vydala z české strany po modré, z Hamrů. Cesta pohodově ubíhala údolím Bílého potoka, něco jsme si řekli k historii této části Šumavy. Na Statečku pod Ostrým už nám zarostla tamní vyhlídka tak, že z ní Nýrská přehrada je jen s obtížemi vidět. No, to je příroda... K té jsme si něco pověděli a ukázali přímo pod vrcholem a vypadalo to, že vás to opravdu bavilo.

Druhá parta se vydala s @FotímeŠumavu z německého parkoviště Wanderparkplatz Sattel, což je sice kousek, ale o to více do kopce. 💪

Sešli jsme se přesně na čas nahoře, poseděli, dali jídlo a pivko a užili si nádherné výhledy a hlavně perfektní počasí, které nemohlo být už lepší. Pak jsme sešli níže na Malý Ostrý, kde se naše cesty zpět opět rozdělili. Parta z Čech zůstala na západ slunce tady a ti, kteří přišli z Bavorska, sestoupili na úchvatný západ slunce na Osserwiese.

Vše se povedlo jak mělo a máme pro Vás i jednu cennou radu😃 Až si budete na vrcholu Ostrého v chatě Osserschutzhaus dávat pivko, tak berte na vědomí, že při objednání velkého piva, dostanete rovnou tuplák!
Naštěstí putoval do správných rukou @lukasproc 🤣


Tak co? Uvidíme se příště? Pokud chcete pátý společný výšlap, dejte nám vědět do komentářů pod článkem😃😁. Děkujeme!


Anna, Lukáš, Martin, Michal a Petr ❤️🙏🏻


#sumavaturismus #fotimesumavu

Foto: Martin Kalný a @sumava.turismus