Výlet na Luzný 2018

30.07.2018

28. - 29. července 2018 jsme, spolu s projektem Fotíme Šumavu, uspořádali výlet pro milovníky Šumavy a šumavské intagramery s přespáním na Luzném (1373 m n.m.)

Co o naší akci napsali, si můžete přečíst níže.


Bylo to skvělý! 😍

Sobotní ráno jsme se sešli v 9:45, odkud jsme s touto skvělou bandou ještě skvělejších lidí vyrazili za dvoudenním dobrodružstvím na Šumavě.

Těžké batohy plné jídla a piva 😋🤣 začaly ubírat na váze ihned po nástupu do autobusu cestou na Bučinu. Zde jsme přestoupili na německý autobus, který nás dovezl až do Nationalparkzentrum Lusen u bavorského Neuschönau, kde jsme na cca 10km okruhu mohli pozorovat několik druhů lesní zvěře🐻. Nejvíce nás ohromili medvědi, kde jsme si chvíli mysleli, že jsou to snad Němci převlečeni v maskách. Jeden z nich si totiž dokonce při koupeli vytáhl hadr a provedl základní hygienu🤣😁. Skvěle jsme si popovídali, někdo z nás se dokonce vydal i na Stezku korunami stromů, odkud jsou také zajímavé výhledy.

Na pátou jsme se chtěli dostat na vrchol Luzného/Lusen, což byl cíl naší cesty. Po závěrečném stoupání se nám to všem povedlo a mohli jsme si užít příjemný půl den v nadmořské výšce 1373m.
Ihned jsme okoštovali německý gulášek, který se nemohl obejít bez 🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺 a vydali jsme se pozorovat západ a noční oblohu.
Posezení na vrcholu Luzného se vydařilo na jedničku. Západ bychom hodnotili tak 6/10, ale o to větší radost jsme měli, když nám po večerce snesla paní domácí basu posledních lahváčů ven a šla spát 😋🤗😅.

Budíček 4:45 byl po večeru tráveném jako na školních výletech poněkud krutý, ale ta žhavá koule, co na náš po páté hodině ranní vykoukla, byla dobrou kompenzací.

Hezky jsme posnídali a zbývalo nám 15km trasy na Modravu. Co bychom to byli za "Klostermannovu výpravu", kdybychom jsme se nezastavili na Březníku! Bezinkovka tekla proudem, pivo Pivovaru Lyer samozřejmě také.
Na závěr horkého dne jsme se ochladili v Modravském potoce a společně dojeli zpět na Kvildu, kde jsme se s předběžným plánem na další setkání hezky rozloučili a vyrazili odpočívat a nasávat zpět ten měšťanský ruch a spěch 🤐😣😏

Díky všem za účast! ❤️

Těšte se na fotky, byl to tu samý influencer 🤣😃😁

Speciální díky opět pro Národní turistické centrále ŠUMAVA a Lukáši Procházkovi.

#170letKK


Text: Fotíme Šumavu