Usnadněte si cestování po Šumavě a Bavorském lese

23.08.2018

Šumava - Zelené autobusy

Jde to celkem snadno, ale je třeba si pospíšit, protože většina zvláštních linek Zelených autobusů, které vás na Šumavě přiblíží k těm nejzajímavějším turistickým cílům, ukončí svoji letošní letní sezonu v neděli 2. září. 2018. V autobusech platí běžný tarif ČSAD a většina autobusů je vybavena přívěsem na kola. Letos je možné přepravovat i elektrokola, pokud je možné odejmout baterii a hmotnost kola nepřesáhne 20kg. Autobusy umožňují plánovat neokružní pěší i cyklotrasy. Tzn. že se nemusíte vracet na místo počátku vašeho výletu a můžete si dopřát delší výlet než obvykle. Na našem e-shopu si také můžete objednat letáček s jízdními řády.

Zvláštní linky Zelených autobusů:

  • Špičák - Kvilda a zpět
  • Horská Kvilda - Kvilda -Bučina a zpět
  • Sušice - Kašperské Hory - Srní - Modrava - Kvilda
  • České Budějovice - Český Krumlov - (Prachatice) -Volary - Kvilda
  • Nová Pec, žel. st. - Jelení Vrchy

Bavorský les

Pokud jste při svých výletech po Šumavě, vynechali sousední Bavorský les, tak to jste o dost přišli... Bavorská strana Šumavy je také nádherná a zajišťující podobný servis pro turisty, jako u nás. Ať už jde o síť značených tras, cyklotras, zázemí pro turisty, návštěvnická centra. Síť autobusů, zvané Igelbus, je zde o poznání bohatší a i doba provozu je delší. Velká část letních linek jezdí až do konce října. Pro ty z vás, které by lákalo poznávání na druhé straně hranice, tu máme pár tipů, kam se s využitím Igelbusů podívat. Navíc jedna z linek (Finsterau-Bus) zastavuje ihned za hranicí na Bučině (zastávka se jmenuje Teufelshäng, Grenze). Pokud si za 9 EUR na den zakoupíte Bayerwald-Ticket, můžete jezdit po oblasti Bavorského lesa neomezeně celý den. Na kratší trasy se vyplatí zakoupit si jednotlivé jízdné, které se pohybuje například pro vzdálenosti do 15 km kolem 3 EUR pro dospělého a pro děti 1,5 EUR.


Zvláštní linky Igelbus:

  • Rachel-Bus / Bus na Roklan (Racheldiensthütte - Gfäll - Spiegelau a zpět)
  • Lusen-Bus / Bus na Luzný (Lusen - Waldhäuser - Grafenau a zpět)
  • Finsterau-Bus (Spiegelau - Nationalpark - Bučina - Finsterau a zpět)

Na těchto třech likách zaplatíte maximálně 5 EUR za celodenní přestupní jízdenku (Nationalpark - Tagesticket) a navíc 2 spolucestující děti do 14 let nebo libovolný počet vlastních dětí do 14 let mají jízdu zdarma. Linky uznávají Bayerwald-Ticket.

V oblasti Bavorského lesa ale jezdí nespočet dalších linek, se kterými můžete jet i k dalším cílům. Pohodlné plánování cest autobusy i vlaky je možné i v češtině on-line na portálu BAHN.DE .

Doporučené výlety: