Provoz autobusů po Šumavě se rozšiřuje

03.06.2019

ČSAD autobusy Plzeň o víkendu zahájily provoz sezonní cyklobusové linky Sušice - Kvilda s vlekem na 25 kol. Vyjíždět na trasu Sušice-Kašperské Hory-Srní-Modrava-Kvilda bude nejméně čtyřikrát denně, a to až do 29. září 2019.

Cyklobus není samozřejmě jen pro cyklisty s koly. Oblíbený je i ostatních turistů, místních obyvatel či dalších návštěvníků Šumavy.

I letos je možné přepravovat elektrokola, pokud je možné odejmout baterii a hmotnost kola nepřesáhne 20kg.

Letošní největší dopravní akce na Klatovsku, oprava a uzavírka silnice Dlouhá Ves - Radešov, by se podle dosavadních informací, neměla týkat této linky s přívěsy na kola a autobusy by stavbaři měli staveništěm pouštět bez delších zdržení.
Pokud si budete chtít naplánovat cestu, použijte nejlépe portál IDOS (zde hledejte spoje linky 433570) nebo si stáhněte jízdní řád na tlačítku níže.

Tip pro vás: Pro celodenní cestování vám doporučujeme si zakoupit zvýhodněnou jízdenku Turista Plzeňskem, se kterou můžete cestovat vlaky i autobusy po celém Plzeňském kraji již od 130 Kč. Více informací na tomto odkazu.


Zvláštní linky Igelbus v Bavorsku už jezdí

Pokud jste při svých výletech po Šumavě, vynechali sousední Bavorský les, tak to jste o dost přišli... Bavorská strana Šumavy je také nádherná a zajišťující podobný servis pro turisty, jako u nás. Ať už jde o síť značených tras, cyklotras, zázemí pro turisty, návštěvnická centra. Síť autobusů, zvané Igelbus, jezdí již od 15. května do konce října. Pro ty z vás, které by lákalo poznávání na druhé straně hranice, tu máme tento článek. Navíc jedna z linek (Finsterau-Bus) zastavuje ihned za hranicí na Bučině (zastávka se jmenuje Teufelshäng, Grenze).

  • Rachel-Bus / Bus na Roklan (Racheldiensthütte - Gfäll - Spiegelau a zpět)
  • Lusen-Bus / Bus na Luzný (Lusen - Waldhäuser - Grafenau a zpět)
  • Finsterau-Bus (Spiegelau - Nationalpark - Bučina - Finsterau a zpět)


Na těchto třech likách zaplatíte maximálně 5 EUR za celodenní přestupní jízdenku (Nationalpark - Tagesticket) a navíc 2 spolucestující děti do 14 let nebo libovolný počet vlastních dětí do 14 let mají jízdu zdarma. Linky uznávají Bayerwald-Ticket.
V oblasti Bavorského lesa však jezdí nespočet dalších linek, se kterými můžete jet i k dalším cílům. Pohodlné plánování cest autobusy i vlaky je možné i v češtině on-line na portálu BAHN.DE .
Pokud si za 9 EUR na den zakoupíte Bayerwald-Ticket, můžete jezdit po celé oblasti Bavorského lesa i všemi ostatními linkami neomezeně celý den. Na kratší trasy se vyplatí zakoupit si jednotlivé jízdné, které se pohybuje například pro vzdálenosti do 15 km kolem 3 EUR pro dospělého a pro děti 1,5 EUR.