Klostermannova lavička

23.05.2018

Jak víte, letos je tomu přesně 170 let, co se narodil jeden z nejvýznamnějších šumavských spisovatelů Karel Klostermann a my spolu s Fotíme Šumavu, Karel Klostermann - spisovatel Šumavy z.s. a Lukášem Procházkou připravujeme na Šumavě k výročí projekt Klostermannova lavička.

Dlouhou dobu jsme přemýšleli, jak Klostermannův odkaz přenést do moderního, zrychleného světa, ve kterém je pro většinu z nás stále těžší a těžší dokázat se alespoň na chvíli zpomali...t a více si všímat života okolo nás.


A pak jsme dostali nápad... 💡💡💡


Chtěli bychom za pomoci každého z Vás vytvořit místo, kde všichni dokážeme na chvíli zastavit své myšlenky, jen se dívat do dálky a čerpat inspiraci z přírody přesně tak, jak to na Šumavě dělával Karel Klostermann. Naším cílem je postavit lavičku a odpočinkový prostor na místě, odkud bude úchvatný pohled na západ (východ) slunce a šumavské kopce, a kde se bude moci každý z nás oprostit od shonu všedních dní. Takové místo ale nebude sloužit jen k pasivnímu pozorování krajiny, ale bude to ideální místo pro všechny milovníky fotografování. V lavičce bude zabudováno několik stativů, které budou fotografům k dispozici a ti tak budou moci zaznamenávat ve svých snímcích kouzlo okamžiku stejně tak, jako to ve svých románech dělával Karel Klostermann, jen za použití modernější techniky. 😊


A teď přichází Vaše chvíle, vytvořili jsme pár předmětů s úžasnými kresbami Lukáše Procházky. Část peněz z jejich prodeje poputuje právě na vytvoření a umístění "FOTOLAVIČKY".


Výrobu a instalaci FOTOLAVIČKY podpoříte nákupem produktů na našem e-shopu ZDE.

Předprodej potrvá do 30.6.2018. Pak objednáme a postupně dodáme. 

Děkujeme i za sdílení...