Běžkaři se na Kvildě dočkají kvalitnější bílé stopy

23.12.2019

Až 12 kilometrů strojově upravené trasy si budou moci nově vychutnat běžkaři mezi Kvildou, Borovými Lady a Novými Hutěmi.

Na Šumavě se snaží vyznavačům bílé stopy vyjít vstříc a tak se běžkaři budou moci pohodlněji svézt mezi Kvildou, Novými Hutěmi a Borovými Lady. Konkrétně se jedná hned o tři trasy, které se dají využít jako okružní.

První z nich vede z Kvildy-Vilémova a kopíruje žlutou turistickou značku až na rozcestí U Starých Hutí nad sjezdovkou v Nových Hutích, odkud lze pokračovat na Nové Hutě, Zadov či Borová Lada. Rovněž na rozcestí U Starých Hutí začíná a končí druhá trasa kopírující modrou značku vedoucí kolem rysího a jeleního výběhu na rozcestí U Tremlů. Od Tremlů se lze, opět ve stopě, vrátit do Kvildy. Na třetí trasu se můžete vydat od parkoviště na Františkově nedaleko Penzionu Panský Dům, která vás přivede na výše zmíněné trasy.

Všechny popsané stopy vedou málo využívanými cestami v krásných lesích a umožnují kvalitnější běžkařské spojení mezi Kvildami, Borovými Lady a Novými Hutěmi. Často se totiž stávalo, že běžkaři z Františkova chodili s lyžemi pěšky po frekventované silnici na Kvildu nebo Borová Lada, kde hrozí nebezpečí nehody.

Běžkařské trasy budou strojově upravovány jako jednostopa čtyřkolkou se jedním stopovačem v případě dostatku sněhu během denních hodin. Aktuální stav úpravy se budete moci dozvědět na internetových stránkách bilastopa.cz v rubrice Kvildsko a Borovoladsko.

Provozovatelem stop jsou majitelé rodinného Penzionu Panský Dům, kteří úpravu stop považují za nutnou službu návštěvníkům Františkova, kde bude možné do stop rovněž nastoupit. Nutno dodat, že protahování stop budou provádět na své vlastní náklady bez cizích příspěvků. To je jistě následováníhodný skutek!

A tak budeme novým stopám držet palce a až za Kvildou potkáte pána na čtyřkolce se stopovačem, hezky se na něj usmějte. Dělá to pro vás z lásky k Šumavě. 🙂


Stopy vznikly ve spolupráci NTC Šumava, NP Šumava a RRAS.

Nové stopy Františkov 2019-2020
Nové stopy Františkov 2019-2020

Text: NTC Šumava, Mapa: Mapy.cz, Foto: Miroslav Sekyra